BlogLifestyleRöportaj

Adım Adım ilkbahar

Bu ay sayfamızın konuğu genç ve kariyerinde oldukça başarılı adımlar atan Psikolog/Yazar Burak Öge. Geçtiğimiz aylarda yeni bir psikoloji kitabı çıkaran konuğumuz kitabında, “Yaşama anlam katmak için önce duyguların farkına varmalı ve iyileştirmek için duygularımızı özgürce yaşamalıyız.” diyerek duygularımızın yaşamımızda ne denli etkin bir role sahip olduğunu aktarmış. Bir psikolog bakışıyla bizlere yararlı ve aynı zamanda eğlenceli öneriler sunduğu için sevgili Burak Öge’ye teşekkür ediyor, siz değerli Motto Magazin okuyucularına keyifli okumalar diliyoruz!

İzle: Grans (Sınır) ve Ahlat Ağacı

Grans (Sınır), fantastik biz filmlerle aram yok ama beni çekmeyi baya başardı. Filmde koku yeteneği olan bir kişi suçluları yakalıyor, çocuk istismarını ortaya çıkarıyor ve farklı yapılardaki insanların romantik ilişkilerini ele alıyor. Türk yapımcıların sunduğu başarılı eserlerden de Ahlat Ağacı filmine bayılmıştım. Çünkü psikolojik derinlikleri çok fazla olan bir film. Freudyen yaklaşıma göre analiz edilmiş. Filmi birkaç makale okuduktan sonra izlemenizi öneririm. Çok keyif alacaksınız.

Oku: “Beden Asla Yalan Söylemez”

Alice Miller’dan “Beden Asla Yalan Söylemez”. Yazar çok yönlü konulara değindiği için analizleri çok başarılı. Yazar kitabında Hitler, Çehov, Nietzsche, Dostoyevski, Virginia Woolf ve Kafka gibi birçok tanınmış kişinin çocukluklarını araştırıp psikolojik, sosyolojik ve felsefik olarak ele alıyor. Kendi çocukluğunuzu da sorgulayıp bugünkü acılarınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

Dinle: Ezhel!

Y kuşağında doğup yaşadığım için çoğunlukla Rap müzik dinlemeyi tercih ediyorum. Hepimizin tanıdığı “Ezhel” adıyla Sercan Yıldırım’ın sözleri ve müzik tarzı beni her zaman büyülemiştir.  Okuyucularımızın “Müptezhel” adlı albümünü dinlemelerini öneririm.

Giy: MCR Modacrise Ürünleri

Uzun yıllar alışkanlık edindiğim ve hala vazgeçemediğim kışlıklarım çoğunlukla “MCR Modacrise” ürünleri oldu. Ürün kalitesi ve tasarım anlamında her zaman dikkatimi çekmeyi başarmışlardır. Bu sezonda vitrinleri oldukça fazla dikkatimi çekiyor.

Başla: Kamp!

Bu ay rutinimden ayrılıp yapabileceğim tek şey sadece kamp yapmak olur. Kendimi doğaya bırakıp içsesime kulak vereceğim huzuru aramak inanılmaz rahatlatıcı. Herkesin bir kere yaşaması gereken bir deneyim.

Keşfet: Selin Beauty’den Çilek Aromalı Peeling

Birkaç ay önce elimi yumuşatmak için keşfettiğim Selin Beauty’den çilek aromalı peelingi keşfetmenizi öneriyorum. Çok hoş kokulu ve başarılı. Psikolojik ve fizyolojik olarak da insanı rahatlatıyor. Bu soğuk ve kuru havalarda işinize yarayacağını düşünüyorum.

Git: Yalova Erikli Şelalesi…

Eskişehir’den 3 saatlik mesafede olan Yalova Erikli Şelalesi. Doğa ile iç içe olduğunuz bir yer. Orman, şelale, yayla… Şanslısınız ki telefonunuz da çekmiyor orada. Her şeyden uzaklaşıyorsunuz. Doğanın tadını çıkarın.

Tat: İstiridye Soslu Tavuk!

İstiridye soslu tavuk, Hangover’da keyifle yiyeceğiniz bir lezzet.

Related posts
CaddeLifestyle

Sürpriz doğum günü kutlaması

Açılışına sayılı günler kala yeni yatırımları Noon Restaurant’ın son düzenlemelerini…
Read more
CaddeLifestyle

Yeni döneme hazırlanıyorlar

Şehrin gözde gece kulüplerinden Tren’in işletme müdürü Erman Tüfekçi’ye mekanında…
Read more
CaddeLifestyle

Haber sonrası kahve molası

İstikbal Gazetesi ve İstikbal Dergisi’nin muhabiri ÖzgeZaim’i bir haber sonrası…
Read more
E-Bülten
Güncel magazin haberlerinden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.