LifestyleRöportaj

Portreler: Elif Şahin

Tavsiyelerde bulunmak riskli bir durum mu?

Tabi riskleri var. Çünkü mesela her cilt yapısındaki insan benden ürün önerisi istiyor. Benim cildim karma yağlı olduğu için kuru ciltler bana gelip diyorlar ki hani “Şu krem bana gider mi? Sen kullanıyorsun.” ama ben diyorum önce bir cilt doktoruna görünün çünkü hani ben eczacı veya doktor değilim, bana iyi gelen ürün size iyi gelmez bu şekilde yani.

 

Sosyal medya çok acımasız bir alan, eleştirileri nasıl görüyorsunuz?

Şimdi yani ben kendi halinde takılan biri olduğum için çok da böyle kötü bir eleştiri gelmiyor. Geliyorsa da maksimum şey mesela “Eyelinerını yamuk çekmişsin, onu bir düzelt.” diye geliyor. Ona da kızamıyorum zaten hani normal bir şey söyledikleri için.

 

Fenomen olmak sizce ne demek?

Fenomen olmak… Yani ben kendimi fenomen olarak listelendirmiyorum. Ama mesela yolda yürürken atıyorum o an işte “Kelebek makyajı yapan kız oydu, fotoğraf çekinelim.” demek bence fenomenliktir. He bana da deseler olur ama demiyorlar.

 

Sosyal medya ile hayatınızda ne değişti?

Sosyal yaşantımda bir şeyler değişti ama kendi içimde değişti. Mesela bir kafeye gidiyorum ya da arkadaşımla buluşacağım, güzel çeken bir arkadaşım da fotoğraf, ona göre arka plana uygun kıyafetler giyiyorum. Profilimde de böyle bir feed oluşturuyorum, hani böyle yeşil koyduysam yanına yeşil oje yani yeşil renkte yani insanların gözüne hoş gelmesi için. Sadece bu değişti benim için.

 

Takip edilmek, beğenilmek nasıl bir duygu?

Ya hoş bir duygu. Çünkü tanımadığınız insanlar sizse güzel yorumlar yapıyor. Sizin hiç içinizi bilmiyorlar. Sadece sizi fotoğraftan gördüğü kadarıyla beğeniyorlar. Güzel bir şey.

 

Sizin takip ettiğiniz isimler kimler?

Ben çoğu bloggerı takip ediyorum aslında. Büyük bloggerlardan herkesin bildiği gibi Duygu Özarslan, Danla Biliç tarzı ama normal olarak Melis Arkadaş’ın ve Deniz Karasu’nun çok sıkı takipçisiyim, çok seviyorum buradan onlara selamlar.

 

Favori makyaj ürününüz nedir? Neden?

Allık… çünkü mesela hastalıklı bir ruh halindeysek bir allık sürüyoruz yüzümüze hemen bir can geliyor. Allıksız bir makyaj düşünemiyorum. Herkese de yakıştırıyorum, yani her kadına.

 

Bu işin en keyifli yanı nedir?

Bu işin en keyifli yanı… Yine aynı şeylerden bahsedeceğim ama tanımadığım kadınlara saatlerce makyaj üzerine konuşmak, moda üzerine konuşmak, diğer bloggerların dedikodusunu yapmak vs.

 

Tarzınızı nasıl yorumluyorsunuz?

Tarzımı spor şık yorumluyorum. Aslında içinde rahat olduğum kıyafetleri daha çok seviyorum, şık olsa bile. Mesela basic bir kombinleri takılarla, makyajlarla şıklaştırmayı seviyorum.

 

Kendinizi seksi buluyor musunuz?

Hayır bulmuyorum. Ben daha tatlış kategorisindeyim bence.

 

İleride estetik yaptırmayı düşünüyor müsünüz? Nerenize?

Evet kesinlikle düşünüyorum. Özellikle burnumu düşünüyorum. Onun dışına da belki ilerleyen zamanlarda ufak bir dudak dolgusu, kaş botoksu vs. şeyler olabilir.

 

Ne tarz kokulardan hoşlanırsınız?

Çiçeksi fresh kokuları daha çok seviyorum. Amber, kiraz çiçeği falan o tarz parfümlere bayılıyorum.

 

Related posts
CaddeLifestyle

Sürpriz doğum günü kutlaması

Açılışına sayılı günler kala yeni yatırımları Noon Restaurant’ın son düzenlemelerini…
Read more
CaddeLifestyle

Yeni döneme hazırlanıyorlar

Şehrin gözde gece kulüplerinden Tren’in işletme müdürü Erman Tüfekçi’ye mekanında…
Read more
CaddeLifestyle

Haber sonrası kahve molası

İstikbal Gazetesi ve İstikbal Dergisi’nin muhabiri ÖzgeZaim’i bir haber sonrası…
Read more
E-Bülten
Güncel magazin haberlerinden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.