EtkinlikUlusal

Türk Modasının duayen ismi Yıldırım Mayruk mesleğe gözyaşlarıyla veda etti

Türk modasının duayen ismi Yıldırım Mayruk ve “Terzi Yamağı” Barbaros Şansal şık bir jübile töreniyle meslek hayatlarına veda etti. Fişekhane’de gerçekleşen ve sınırlı sayıda davetlinin katıldığı törenin ana sponsorluğunu ünlü iş adamı Sait Emir üstlenirken gecenin sunuculuğunu Mert Fırat ve Tuğçe Sarıkaya Dağıstan, muhteşem defilenin koreografisini ise Asil Çağıl yaptı.

 

Tasarımlarıyla 60 yıldır Türk modasına yön veren Moda Tasarımcısı Yıldırım Mayruk ve “Terzi Yamağı” Barboros Şansal tiyatral sunumlu jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler. Fişekhane’de gerçekleşen ve Covid-19 tedbirleri kapsamında az sayıda konuğun katıldığı törenin ana sponsorluğunu ünlü iş adamı Sait Emir üstlenirken gecenin sunuculuğunu ünlü oyuncu Mert Fırat ve Başarılı Sunucu Tuğçe Sarıkaya Dağıstan yaptı. Yıldırım Mayruk’un sosyal mesafeli son defilesinin koreografisi ise Asil Çağıl tarafından yapıldı.

Kainatın tüm renklerinin kullanıldığı “Yıldırım Mayruk jübile” koleksiyonundaki 200 kostüm 200 manken tarafından tanıtıldı. 5 bölümden oluşan 60 dakikalık sunumda, tayyör ve mantoların yanı sıra işleme ve drape gece kostümlerinden gelinliklere uzanan bir anlatım gerçekleştirilerek Türk moda tarihine altın harflerle yazılacak bir jübileye imza atıldı.15 Milyon TL değerindeki Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu’nda kullanılan kumaş, malzeme ve aksesuarlar dünyanın en seçkin markaları tarafından Yıldırım Mayruk için üretildi. Gecede veda selamlamasına çıkan Yıldırım Mayruk, göz yaşlarına hakim olamayıp jübile selamlamasını ağlayarak yaptı.

Özlem Kaymaz, Azra Akın, Şenay Akay, Çağla Şikel, Arzum Onan, Ebru Ürün

Podyumda Yıldırım Mayruk’u uğurlayan Türk sinemasının Sultan lakaplı sanatçısı Türkan Şoray da göz yaşlarına boğuldu. Gecenin sponsoru ünlü iş adamı Sait Emir de bir konuşma yaparak “Arkadaşlarla kendi aramızda konuşurken bu geceye Apocalypse adını verdik. Apocalypse eski Mısır’da yeniden doğuş demek. Bu bir son değil başlangıç.” dedi.
Türk modasının kralı olarak işaret edilen Yıldırım Mayruk jübile defilesinde sırasıyla Açelya Kartal, Ahu Yağtu, Alona Kral, Anastasia Görel, Arzum Onan, Aylin Arasil, Azra Akın, Buket Saygı, Buse İskenderoğlu, Çağla Şıkel, Canan Mutluer, Duygu Ulaş, Ebru Güzel, Ebru Ürün, Ece Gürsel, Ece Pirim, Emel Yıldırım, Eren Güneri, Erjena Avokadnas, Esra Sümer, Günay Musayeva, İpek Gümüşoğlu, İvana Sert, Meltem Hakarar, Meltem Keklik, Nur Kübra Yıldız, Ola Zaremba, Özlem Yıldız, Pınar Tezcan, Şebnem Sürücü, Seda Ertan, Sema Şimşek, Şenay Akay, Soner Sevim Çiftçi, Sibel Özünlü, Sevcihan Tunca, Suna Selen, Tuğba Özay, Yanita Schmidt, Yasemen Çavuşoğlu, Yelda Kara, Zeliha Çal, OumouBarre, Merve Açıkyol ve Türkan Şoray podyuma çıktı.
Türkiye’nin en ünlü isimleri podyumda yer alırken Bahar Noyan kızı Gizem Noyan, Deniz Pulaş kızı Nehir, Elçin Türksev ve kızı Dila, A. İpek Tenolcay ve kızı, Özlem Kaymaz kızı Tara de Vries, Sibel Tan Arıkan ve kızı Aslı Arıkan gibi isimler anne-kız podyumda yer aldı.

 

Related posts
EtkinlikLifestyle

Minik Lara ilk yaşını kutladı

Nevin Yeni Paralı & Ahmet Hakan Paralı’nın kızları Lara Paralı ilk yaşını ailesiyle…
Read more
EtkinlikUlusal

“SANATSAL MASKELER” KOLEKSİYONU ÖZEL BİR DAVETLE SERGİLENDİ

Inoliva İlaç, Türkiye’de bir ilk olarak Sanat Seninle Derneği ile iş birliği yaparak genç…
Read more
Etkinlik

Evlilik yolunda ilk adım

Erler Hamamı sahibi Kamuran Demirkazıksoy’un oğlu Kemal Demirkazıksoy ve Güneş…
Read more
E-Bülten
Güncel magazin haberlerinden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.